TÜBİTAK Desteği ile Girişimcilik Hayallerini Geliştirmek İsteyenler T-BİGG’de Buluşuyor.

Kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adayları bu yıl da TÜBİTAK BİGG başvurularında ODTÜ TEKNOKENT’in desteğini alacaklar.

Programın ilk yılı tamamlanırken, desteklenen girişim sayısı ve destek oranı göz önünde bulundurulduğunda ODTÜ TEKNOKENT en başarılı TÜBİTAK BİGG uygulayıcı kuruluşlarından oldu. Geçen sene TÜBİTAK BİGG paneline çıkan girişimcilerimizden 200.000 TL sermaye desteği almaya hak kazananlar şirketlerini

ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi’nde kurdular ve yatırımcılarla görüşmeyi sürdürmektedir. Hatta Growth Circuit San Francisco ofisimizde yatırımcılarla buluşup girişimini Amerika’ya duyuran ekiplerimiz de oldu. Sen de T-BİGG’e başvurarak ODTÜ TEKNOKENT’in tecrübeli eğitmen, mentor ve yatırımcılarıyla birlikte fikrini başarılı bir iş modeline dönüştürüp ve uluslararası başarılara imza atabilirsin.

HEMEN BAŞVUR

NEDEN T-BİGG?

200.000 TL Sermaye Desteği

TÜBİTAK 1512 programı kapsamında, başarılı bulunursan teminatsız, geri ödemesiz 200.000 TL sermaye desteği almaya hak kazanabilirsin.

Eğitim ve Mentorluk

ODTÜ TEKNOKENT’in tecrübeli eğitmen ve iş dünyasında yer alan mentorları ile tanışma, iş fikrini ticaretleştirmek için gerekli doğrulama çalışmalarını yapma fırsatı yakalayabilirsin.

Kuluçka Merkezi

TÜBİTAK 1512 Desteği almaya hak kazandığında, ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi’nde yer alma fırsatı yakalayabilir ve bir ODTÜ TEKNOKENT şirketi olma ayrıcalığı elde edebilirsin.

Yatırım Fırsatları

ODTÜ TEKNOKENT ailesine katılabilir ve başarılı bulunan iş fikrinle şirketleşerek yatırımcı iş ortaklarımızdan yatırım alma şansı yakalayabilirsin.

Uluslararası Başarılar Kazanın

Programı başarı ile tamamlayıp TÜBİTAK’tan sermaye desteğini almaya hak kazandığında TEKNOKENT’in San Francisco’da yer alan Growth Circuit hızlandırma merkezinde uluslararası hızlandırma programlarına dahil olma şansı yakalayabilirsin.

En Başarılı Uygulayıcı Kuruluşlardan

20 Uygulayıcı Kuruluş arasında, en başarılı TÜBİTAK BİGG Uygulayıcı Kuruluşlarından olan ODTÜ TEKNOKENT’in tecrübesiyle fikrini karlı bir iş modeline dönüştürüp uluslararası başarılara imza atabilirsin.

Yardım Merkezi

 • Başvuru Koşulları Nelerdir?

  Programa ön başvuru tarihi* itibariyle örgün öğrenim veren üniversitelerin;

  • Herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci,
  • Yüksek lisans veya doktora öğrencisi,
  • Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en çok 10 yıl önce almış kişi, aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde başvurabilecektir;

  • Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.

  * Ön başvuru tarihi; iş fikrinin uygulayıcı kuruluş tarafından https://eteydeb.tubitak.gov.tr  adresinden TÜBİTAK’a sunulduğu tarihi ifade etmektedir.

 • Açık öğretim fakültesi mezunları başvurabilir mi?

  Maalesef, başvuramaz. Mevzuat gereği, destekten örgün öğrenim veren üniversitelerin mezunları faydalanabilir. Açık öğretim fakülteleri örgün öğrenim vermediğinden, mezunları bu programa başvuramaz.

 • Lisans mezuniyetinin üzerinden 10 yıldan fazla geçmiş ancak hâlihazırda yüksek lisans ya da doktora öğrencisi olan kişiler başvurabilir mi?

  Evet, başvurabilir.

 • Şirket ortağı olan kişiler programa başvurabilir mi?

  Hayır, başvuramaz. TÜBİTAK’ın çağrı metninde belirtilen ön başvuru tarihleri arasında herhangi bir şirketin ortaklık yapısında olan kişiler programa başvuramaz. Başvuru öncesi şirket ortaklık yapısından ayrılması durumunda başvuru yapılabilir.

 • Aynı çağrı döneminde birden fazla iş fikri ile başvuru yapılabilir mi?

  Aşama-1 T-BİGG programına birden fazla iş fikri ile başvurabilirsin. Ancak, eğitim ve mentorluk destekleriyle birlikte yapacağımız iş fikri doğrulama çalışmaları sırasında sadece bir iş fikrini iş planı haline getirmelisin. Aşama-2 başvurusunu tek bir iş fikri ile yapmalısın.

 • T-BİGG başvuruları ne zamana kadar açık?

  T-BİGG programına ön başvurular …..  tarihine kadar açık.

2018 Etkinlik Takvimi

Bize ulaşın