Parxlab aims to increase customer satisfaction and general efficiency by providing vehicle guidance and parking management in indoor and outdoor parking lots, enabling you to find the nearest parking spot quickly.

Açık ve kapalı otoparklarda araç yönlendirme ve otopark yönetimi yaparak müşteri memnuniyetini ve genel verimi artırmayı hedefleyen Parxlab, en yakın park noktasını hızlıca bulmanızı sağlıyor.

AREYLight Intelligent City Platform combines artificial intelligence with advanced technology to increase energy efficiency and provide fast return on investment, and the intelligent concept of the zones that it is set up.

AREYLight , Aydınlatma için harcanan Enerji ve Maliyeti yapay zeka teknolojisiyle azaltarak %60’a kadar tasarruf ve verimlilik sağlayan çevre dostu bir çözümdür.

B-PREG manufactures lightweight, recyclable and high performance composite materials from natural fibers to help transportation industry in vehicle lightweighting & fuel-saving.

B-PREG, araç hafifletme ve yakıt tasarrufu konusunda ulaştırma sektörü için hafif, geri dönüştürülebilir ve yüksek performanslı doğal elyaf takviyeli kompozit malzemeler üretmekte.

Ener-Z is a blockchain solution to help electricity distribution companies manage the remuneration of electric producers on their grid with P2P payment technology.

Blok-Z, Elektrik dağıtım firmalarına bağlı elektrik üreticilerinin ödemelerini blok zinciri altyapısıyla eşten eşe olarak ödemelerine olanak sağlayan çözümler geliştirmektedir.

Coolin is a portable, smart cooler which is intended for cold-chain medicines including insulin, which helps patients to carry their medicines for up to 72 hours, thanks to the mobile app, it is much easier for diabetics to be free.

Coolin insülin ürünlerini ve diğer soğuk zincir ilaçlarını 2-8 santigrat derece aralığında 72 saate kadar tutabilen, akıllı, taşınabilir bir soğutucudur, mobil uygulaması ile birlikte diyabetlilerin hayatlarını kolaylaştırır.

Davet.com is an online wedding website and registry platform for the soon to wed couples where they can design everything, select gifts they want and share with friends.

Davet.com düğün sahiplerinin online olarak kendi düğün sitelerini tasarlayabildikleri, ihtiyacı olan ürünlerden hediye istek listesi oluşturabildikleri ve bunu kolayca arkadaşlarıyla paylaşabildikleri bir platformdur.

DORA which enables the process of mapping to speed up in an efficient way is a smart markup system for regions that need detailed surveying.

DORA detaylı incelenmesi gereken arazilerin işaretlenmesini verimli hale getirerek haritalandırma işlemini hızlandıran bir akıllı işaretleme sistemidir.

With the Autonomous Vehicle Module you can add autonomous abilities to your vehicle and enjoy your more comfortable and safer trip.

Otonom Araç Modülü sayesinde aracınıza otonom özellikler katabilir, güven içinde ve rahat yolculuk yapabilirsiniz.

Happy Meal is a product that provides their customers with control their weights via their brain waves.

Happy Meal müşterilerinin kendi beyin dalgalarını kullanarak kilolarını kontrol etmelerini sağlayan bir üründür.

Hera is a personality assessment and talent management platform for HR departments in need of a fast, accurate and fun-for-employees solution to find the right talent and create effective teams.

Kişilik analizi ve yetenek yönetimi platformu olan Hera, İK departmanlarının doğru yeteneği bulmak ve etkili takım oluşturmak ihtiyaçlarına cevap veren hızlı, doğru ve çalışanlar için eğlenceli bir çözümdür.

Infradynamics is a new start-up that aims to realize advanced drugs towards targeted, non-invasive treatment of various cancer types.

Infradynamics birçok farklı kansere türü için seçici ve yan etkisi olmayan gelişmiş ilaçların üretilmesini hedefleyen yeni gelişme aşamasında bir şirkettir.

Conjectural Factory Modeling is a fast and accurate cost estimation software for the product to be manufactured by Small and Medium-sized Enterprises (SMEs) in machine manufacturing industry and productivity software which increases the company’s productivity by 5 to 15% at no extra cost to the manufacturer.

Inovarium ekibi olarak, imalat sektöründeki KOBİ’lerin üreteceği ürünler için yüksek doğrulukta maliyet tahminlemesi yapan ve süreç iyileştirmeleri sayesinde firmanın verimin %5-15 arasında arttırırken firmaya ekstra maliyet getirmeyen Sanal Fabrika Modeli Yazılımı geliştiriyoruz.

Microsolar designs, manufactures and sells solar panels that simultaneously produce electricity and hot water.

Microsolar aynı anda elektrik ve sıcak su üreten güneş panellerin tasarlar, üretir ve satar.

A saas tool to managing social media marketing as a professional.

Sosyal medya pazarlamasını profesyonelleştiren servis

Lifecare is a home-based professional body analyzer control panel where you can find your ideal body levels in accordance with the feedback analysis of dietitians who continuously tracks your body with mobile application and dietician diet control page.

Lifecare, ideal vücuduna kavuşmak aynı zamanda sağlıklı beslenmek isteyen kullanıcılar için kişisel beslenme programının vücut analiz sonuçlarına göre diyetisyen tarafından uzaktan verilmesini sağlayan ve bunun için tasarlanmış ev tipi profesyonel kişisel vücut analiz cihazı, mobil uygulama ve diyetisyenlerin danışanlarının beslenme programını yazarak onları takip edeceği bir diyetisyen kontrol panelidir.

Robibot provides parents with solutions for keeping their children away from computers and phones, while at the same time allowing them to spend more time with their children.

Robibot, anne-babaların çocuklarını bilgisayar ve telefonlardan uzak tutmaları için çözüm sunarken aynı zamanda çocuklarıyla daha verimli vakit geçirmelerini sağlar.

Ruwell is a personal smart security device with a wearable / hideable form that can send an emergency call and can report instantaneous location independently of the mobile phone.

Ruwell, acil yardım çağrısı gönderebilen, anlık konum bildirebilen, giyilebilir/gizlenebilir forma sahip, telefondan bağımsız çalışabilen kişisel akıllı güvenlik cihazıdır.

SMART SCADA SIEM is the national SCADA Intrusion Detection and Prevention System which protects SCADA systems that control critical infrastructure installations against operational threats and cyber-attacks.

SMART SCADA SIEM, kritik altyapı tesislerinin denetimini sağlayan SCADA sistemlerini operasyonel tehditlere ve siber saldırılara karşı koruyan milli SCADA Saldırı Tespit ve Engelleme Sistemidir.

Sensgreen provides energy and time saving solutions for commercial real estates by optimizing various use cases with AI backed data driven models and advanced sensors.

Sensgreen, gelismis sensörler ve yapay zeka algoritmalari kullanarak ticari binalarda enerji verimliligi cözümleri gelistirmektedir.

Smart bra for early diagnosis of breast cancer and breast health follow-up.

Meme Kanseri erken teşhisi ve meme sağlığı takibi için akıllı sütyen.

uBeat is a platform for pregnant women where the heartbeat of the baby on the mother’s womb can be stored, shared, and used in by-products.

uBeat, anne karnındaki bebeğin kalp atışlarının saklanabildiği, paylaşılabildiği ve nabız grafiğinin yan ürünlerde kullanılabildiği, hamile kadınlara yönelik bir platformdur.

Warden develops AI legal assistants and analytics tools to improve the business of its customers in the commercial legal world, and lets them focus on where human intelligence matters most.

Warden ticari hukuk piyasalarında boy gösteren müşterilerinin işlerini geliştirmek için yapay zeka hukuk asistanları ve analiz ürünleri geliştirir.

Join YFYI Family and be a partner/ sponsor!

For further information